Novinky

Jún a júnové úspechy :)

24.06.2013 08:39
V júni okrem trénovania na skúšky a trošku drezúry na výstavy, sme sa aj aktívne zúčastnili Žitnoostrovskej výstavy poľovných psov, kde Zara získala - V, VT a OV!! Týždeň na to sme boli v bratislavských Vajnoroch v PZ Družstevník na farbiarskych skúškach stavačov, kde Zaruška obstála v I.cene!!!

Preháňanie ďateliny

12.06.2013 07:23
Je mesiac jun, ktory je casom kladenia mladat u srncej zveri. To znamena, ze nesmieme zavahat a pravidelne chodime prehanat datelinu, aby si z nej srncia neurobila porodnu salu a pri koseni neprisli o svoje potomstvo.

Výstavy

11.06.2013 09:50
Koncom mája sme sa so Zarou ukázali aj na výstave. Samozrejmou bola účasť na klubovej výstave, ktorú sme si nemohli nechať ujsť. Zara behala v triede otvorenej a behala ozaj krásne, ani som nevedela, že mám psa na vodítku. Krásne ladné pohyby, hlavu si sama držala hore, no proste vonku je to omnoho lepšie, než v hale. Avšak v postoji mi štrajkovala s natiahnutím zadných nôh a tak sme si vybehali veľmi dobrú. Posudok nám pani rozhodkyňa dala pekný a podľa toho sme sa zariadili na dalšiu výstavu...

Čo nového u nás v máji :)

20.05.2013 10:06
Tu nájdete niečo o výcviku s Beou a Foxom...+ fotoše :) Tu o tom, ako aportujeme... Tu je niečo málo o FSS a tréningu... A tu taká malá čerešnička o tom, ako naše holubičky pomáhajú PZ Hrčiarovce :)

Pretláčanie ďateliny

12.05.2013 10:00
V nedeľu podvečer, keď sa počasie umúdrilo, šli sme do chotára s babami pretlačiť posledný pás ďateliny pred kosením a vyhnať odtiaľ zver, ktorá by inak skončila pod kosačkou. Baby vyhnali niekoľko zajacov, 6-toráka srnca a srnu.

Show preparing :D

10.05.2013 11:29
Tu je nejake to info o našej druhej (ne)zábavke a to o príprave na výstavy... Postupne prihodím aj fotky z výstavnej upravy, fotky pred a po a iné postoje, v ktorých tuším aj pokroky robíme :)      

Nejaké to jarné info :)

10.05.2013 10:59
Tu sa dočítate, ako bolo na výcvikovom dni usporiadanom našim klubom SKPS. Okrem toho chodíme samozrejme na prechádzky do revíru, kde trénujeme s babami privolačky, odvolanie od zvere, alebo len tak venčíme decká aj psy :) Na prechádzke v Čatej - Píla. Spoločnosť nám robili kamaráti s kóliami a chlpáči sa riadne vylietali :) Takýchto párikov bolo v lese neúrekom a ani sa nesnažili udržať si nejakú intímnu zónu :D Foto s kóliami tu :) Keď sa nám už teda pekne rozbehla jar, teplúčko, ideálne...

Field Trial Malženice

13.04.2013 09:01
Boli sme pozrieť kamarátov na trialy v Malženiaciach. Prišli aj maďari a rakúšaci. Počasie bolo na trial ideálne, ale z anglických stavačov aj tak nikto neuspel, aspon v prvý deň nie, bodovali len kontinentálne stavače. Dobrú náladu to ale nikomu nepokazilo a veselo sme sa bavili pri sledovaní súťažiacich, pri víne a koláčikoch :) Tu je časť pánskeho osadenstva na FT :) Na druhý deň sa Zara takto vtirkla Jánosovi :) Druhý deň bodoval jeden pointer pani z rakúska a dostal titul CQN. Inak opäť...

Snežné radovánky

01.03.2013 09:08
Všade kopa snehu, v lese navyše aj pokoj, ticho a tak sme posledné víkendy trávili na potulkách lesom na Píle, v Častej, v Budmericiach na rybníku :) Proste len nech sa baby poriadne prebehnu a my vyvetráme hlavy po celom týždni v práci. Foto najdete na tomto linku, kde sa nachadzaju vsetky nase albumy :)

Informačné resty

16.01.2013 09:07
Dlho som tu nebola, tak idem doháňať resty v informáciách. Nieže by sa za celú dobu, čo som stránku neaktualizovala nič nedialo, práveže sa toho dialo až moc a ja som si vždy povedala, že šak to nahrám, keď toho bude viac...no a dnes som zaplakala nad tou kopou, čo tu na mňa svieti uz niekoľko týždňov. Tak pome na to!!! Doplnená poľovka na kačice ešte z roku 2011, kedy mi ju server z nejakých príčin vymazal je tu. Kynologické chatovanie 2011 tu. O našich nepodarených FSS si prečítajte tu...
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>