Odchovanci / Dogs from my kennel

 
Informácie, ktoré sa ku mne dostanú od majiteľov psíkov alebo sučiek z vrhov odchovaných v chovateľskej stanici vždy potešia. Som rada, že všetky šteniatka našli rodiny, kde sa majú k svetu, niektorí sú s nami v kontakte takmer nepretržite, niektorí podávajú informácie okolo roka, keď sa oslavujú narodeniny, alebo keď dosiahnu nejaký úspech. Nebudem vytvárať špeciálnu sekciu každému, ale pridám sem vždy niečo pekné, vtipné alebo zaujímavé zo života mojich odchovancov.
 
 
 Brutus (Lilly x Gin - vrh B) si zopakoval úspech na národnej výstave, kde v triede mladých uspel ako výborný 1, CAJC, Junior BOB, National Winner, BOS. Gratulujeme a držíme palce ďalej!! Brutusko bohužial v roku 2019 podľahol babezióze (parazit z kliešta - pijak lužný).
 
Hazel (Blossom of Life / Lilly x Gin - vrh B) je stelesnená dokonalosť pri vystavovaní. Majiteľ mi zakaždým posiela foto z úspešných lovov s klientami a nevie si túto fenku vynachváliť.
 
Arlo (Born to be Wild / Lilly x Gin - vrh B) vystavuje jarabicu pri sprevádzaní klientov v USA. Vyrástol z neho krásny, silný pes s úžasnou povahou, vynikajúcim nosom a aportovaním. Čoskoro ho čaká aj výstava a uchovnenie. Arlo sa v USA stal otcom vyrovnaného vrhu, z ktorého si jeho majiteľ nechal fenku. Prácu tohto psíka si nevie vynachváliť.
Boom (Boom of Dynamite / Lilly x Gin - vrh B) v 10 mesiacoch na jej prvej veľkej poľovačke, kde od prvého kontaktu so zverou bez akéhokoľvek tréningu priznávala Zare (matke vrhu A) a mala spoločne s ňou veľa vydarených naznačení zvere. Boom bola dokonalou kópiou svojej babky, mala neskutočné predpoklady stať sa pokračovateľkou chovu a poľovníctva v mojej CHS. Jej povaha, odhodlanie, vytrvalosť, nezlomnosť, hrdosť a pritom neskutočná neha a hravosť z nej robili pre mňa dokonalú fenku. Bohužial, veterinár ktorý jej operoval zlomenú nohu, operáciu tak veľmi podcenil, že Boomke zlomenina zle zrástla a bude mať do konca života trvalé následky. Odišla žiť ku kamarátke na dvor medzi chrty, kde si svoj handicap nemá čas uvedomiť a má sa vynikajúco, myslím, že to vyhrala, aj keď ja za ňou plačem každý deň. Na jar sa ju chystáme s jej mamou Lilly a babkou Zarou ísť pozrieť, aj keď info o nej mám denne vo forme foto a videí. Myslím, že keby nemala problém s nožičkou, bola by najšťastnejším psom na svete vo svorke, ktorú má okolo seba. Boom bohužial v roku 2019 neprežila kolíziu s autom.
 
 Arlo & Hazel (Born to be Wild & Blossom of Life / Lilly x Gin - vrh B) brat a sestra, ktorí sú v Amerike v Severnej Karolíne, takto krásne pracujú s majiteľom. Hazel vystavuje, Arlo priznáva, vek 8 mesiacov. Toto boli 2 najučenlivejšie šteniatka, pokiaľ boli doma ešte všetci a správnym vedením sa to u nich len pevne podporuje.
 
 
 Brutus (Lilly x Gin - vrh B) na svojej prvej medzinárodnej výstave obstál v triede dorastu vynikajúco s krásnym posudkom, bezchybným predvedením a vyrovnanou povahou ako veľmi nádejný. Super štart kariéry. Nehovoriac o tom, že na BA letisku pracuje ako sokoliarsky pes a veru sa mu darí napredovať, takže čoskoro ho čakajú aj skúšky.
 
 Besty (Best of Era / Lilly x Gin - vrh B) žije v rodine bývalého poradcu chovu pre gordonsetre a rozhodcu z výkonu poľovných psov. Podľa slov majiteľov je bezproblémový pes s výborným nosom, rád behá v lese a aj v poli preukazuje vrodené vlohy a kľudy pred zverou. Robí veľkú radosť celej rodine a ja som rada, že sa môžme z času na čas vidieť u nich doma.
 
 Inka (Back to Innocence / Lilly x Gin - vrh B) na svojej prvej výstave v triede šteniat získala ocenenie veľmi nádejná, Grand Prix Slovakia Minor Puppy Winner 2018, okrem krásneho exteriéru má Inuška veľmi vyrovnanú povahu, nič ju nezaskočilo, prítomnosť množstva cudzích psov ju absolútne nerozhodila.
 
 Lilly (Amellie / Zara x Dark - vrh A), ktorá je pokračovateľka v CHS poctivo trénuje na poľovné skúšky, chodí na poľovačky a odchovala krásny a mimoriadne úspešný vrh B.
 
 Hektor (Arctic Storm / Zara x Dark - vrh A) krásny, no hlavne zdravý pes. S výsledkom DBK 0/0 (FCI A) sme všetci spokojní.
 
 Nox (Absolute Hunter / Zara x Dark - vrh A) je naozaj krásny pes, škoda že pre pracovnú vyťaženosť majiteľa nie je v chove. Na výstavách mal vždy skvelé výsledky a hodnotenia rozhodcov, CAJC, Junior BOB, 2x CAC BOB, BOS. Dysplazia bedrových kĺbov u neho vyšla tip top 0/0 (FCI A).
 
 Amethyst (Zara x Dark - vrh A), poľovník spod Poľany, ktorého majiteľovi sa vďaka nemu podarilo streliť životného srnca. Amet navyše svoju vyrovnanú povahu dokazuje pri poľovačkách, či ohlasovaní prítomnosti medveďa svojmu pánovi. 
 
 Enny sa nevenuje iba agility, ale aj výcviku poslušnosti, kde v silnej konkurencii skončili na peknom 4. mieste.
 
 Leto 2016 a Enny (Adelaide / Zara x Dark - vrh A) úspešne zložila skúšku v agility a celkovo sa umiestnila na 2. mieste.