Špeciálne skúšky z vodnej práce - 2. výcvik usporiadaný SKPS

19.07.2009 18:45

Tak a zas sme mali super nedeľu :)

Ako minule, aj tentokrát sme sa v Budmericiach stretli za účelom cvičenia našich chlpáčov na skúšky z vodnej práce. Bolo vyše 12 psov: 4 gordonsetre, 3 pointre, 3 labradory, maďarská vyžla, weimarský stavač...atď.

Počasie nám prialo až až...bolo príjemne teplo, takže sa všetkým dobre cvičilo.

Začalo sa prvou disciplínou: 2 minúty plávania vo vode s navádzaním psa na rôzne strany, ukončené prinesením aportu. Niektorím to šlo výborne, iným poslabšie, (že Otík), ale nakoniec všetci nejak urobili. Chce to len častý tréning, na ktorý bohužiaľ teraz vôbec nieje čas. Lepšie povedané, prvoradé u nás sú teraz JSS, na ktoré poctivo cvičíme.

Ďalej sa šlo na dohľadávku pernatej v rákosí...nuž ale to tiež nieje naša silná stránka (ešte to neni nacvičené). Otík síce behal a behal, ale viac ho zaujímali visiace bambusy a pachy psov, čo šli pred ním, než nejaká zdochlina :D Ale nakoniec sme ju spoločne našli a vzali :-)))

Tretiu disciplínu sme vynechali, lebo ako som už spomínala, cvičíme na JSS a tam nám ide najmä o kľudy pred pernatou a srstnatou zverou. A kedže tretia disciplína na vodných skúškach je naháňanie živej kačice v rákosí s prinesením, neriskovali sme, že sa nám už aj tak ťažko naučené kľudy pokazia...

Zatiaľ sme šli my a Bea s Benom cvičiť prvú disciplínu a prinášanie aportu z vody. Už keď Otis vedel o čo ide, išlo mu to oveľa lepšie :-D Keď sme docvičili a druhá skupina ešte stále naháňala kačice, šli sme trénovať aport kačky z hlbokej vody, prinesenie, predsadnutie a odovzdanie... Musím povedať, že bratom to šlo výborne!!!

Keď sme skončili, šli sme na chatu, kde nám p. Korič pripravil super obed: diviak, uhorky, cibuľa, tlačenka, chleby...:-P

Tešíme sa, že sme mohli opäť stráviť príjemný deň a zas sa niečo nové naučiť.

Ďakujeme! :-)